Şişecam Çayırova Kupası Deniz Küreği Yarışları

5 Mayıs 2012 tarihinde Çayırova – Gebze / Kocaeli’de “ŞİŞECAM ÇAYIROVA KUPASI DENİZ KÜREĞİ YARIŞLARI “ ev sahipliğini yaptık. 2011 yılında ülkemizde deniz küreğinin gelişmesine destek amacıyla organizasyonunu üstlenilen yarışlarımıza ilgi büyüktü.

321 6544 9854 658698

OPEN 3000 metre ,

Genç C Erkekler 1000 metre ve Genç C Bayanlar 1000 metre olmak üzere 3 kategoride yapılan yarışlara;

Fenerbahçe,
Beşiktaş,
Körfez Hereke Sümerspor,
Sinop Açıkdeniz Yelken,
Sinop Karadeniz Yelken İhtisas,
Tuzla Deniz Yıldızı,
Sakarya Su Sporları İhtisas,
İznikspor,

GYTE ve Şişeçam Çayırova olmak üzere toplam 10 spor kulübünden 100 sporcu, 30 kadar yönetici ve antrenör katıldı.

Yarışmalarda protokolde TKF Başkanı İlhami İŞSEVEN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer ÇİNTİMAR, Çayırova Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İlker TONEL, Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mücahit SAK ve Çayırova İlçe Eğitim Müdürü İmdat AKBABA, Kulüp Başkanımız Sayın Tahir EREV ve Eski Kulüp Başkanımız Sayın Bülent EREN yer aldılar.

Yarışmalarda ilk üç sırayı alan sporculara madalya verilirken puan sistemine göre yapılan genel tasnifte en fazla puan alan ilk üç kulübe kupa verildi.

1. Şişecam Çayırova 32 puan
2. Körfez Hereke Sümerspor 12 puan
3. Gebze Yüksek Teknoloji 8 puan
4. Beşiktaş 8 puan
5. Sinop Karadeniz Yelken İhtisas 7 puan
6. Tuzla Deniz Yıldızı 5 puan
7. İznikspor 3 puan
8. Sinop Açıkdeniz Yelken İhtisas 3 puan
9. Sakarya Su Sporları Kürek İht. 2 puan
10. Fenerbahçe (Teknelerindeki teknik problemden dolayı yarışamadılar)

şeklinde oluştu. Sabah 10:30’da başlayan yarışmalar bir festival havasında saat 14:30’da ödül töreni ile bitirildi. Renkli görüntülere sahne olan organizasyon sonunda tüm mekanı paylaşanlar mutlu olarak ayrıldılar.

Gerek federasyon yetkilileri, gerekse diğer yöneticilerden gösterilen ilgiden son derece hoşnut oldukları konusunda geri beslemeler aldık. Özellikle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Muzaffer Çintimar sporun içinde olduğu gençlik yıllarından beri Şişecam’ı izlediğini, Şişecam Spor kulübü olarak spora daima destek veren ve yönlendiren bir rol oynadığını, özellikle son senelerde daha fazla isminin öne çıktığını belirten bir konuşma yaptı.

Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı Sayın İlhami İşseven de özellikle Türkiye’de gelişmesi için çaba harcanan deniz küreğine yapılan bu katkıdan dolayı teşekkür ederek Şişecam Yöneticileri’ne bir anı olarak hazırlattığı plaketleri bizzat yöneticilerimize sundu. Bu katkıların devam etmesi dileğini de bizzat paylaştı.

Bu organizasyonun mutfağında çalışmış olan, organizasyonda görev alan, yarışarak, izleyerek, destekleyerek bizi yalnız bırakmayan tüm katılımcı ve izleyicilerimize gönül dolusu teşekkürlerimizi sunuyoruz.