Durgunsu Kano Türkiye Şampiyonası 2018

2018 yılı faaliyet programında yer alan “Durgunsu Kano Türkiye Şampiyonası” yarışları 03-05 Ağustos 2018 tarihleri arasında Eskişehir’de yapıldı.

27 kulüpten toplam 281 sporcunun katıldığı yarışmalarda kulübümüz sporcuları 6 birincilik, 5 ikincilik, 5 üçüncülük almışlardır. Bu sonuçlarla Genç Kadınlar 2.lik kupasını kulübümüz kazanmıştır.

Yarışma sonuçlarına göre yapılan değerlendirmede toplam 5 sporcu  Olimpik Milli Takım Kadrosuna seçilmiş, ikisi kulübümüz sporcularından Abbas Anıl Şen ve Özge Uzar olmuştur.

Durgunsu Kano Gençler ve U23 Dünya Şampiyonası:

Durgunsu Kano Gençler ve U23 Dünya Şampiyonası” yarışları 26 – 29 Temmuz 2018 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Plovdiv kentinde yapıldı.

67 ülkenin katıldığı yarışmalarda kulübümüz sporcularından Abbas Anıl Şen ve Özge Uzar Milli takımda ülkemizi temsil etti.

K1 Genç Kadınlar 500M kategorisinde ülkemizi Özge Uzar temsil etti. Eleme serisinindeki performansı ile 6. sırayı alan sporcumuz yarı finalde yarışma hakkı elde etti. Yarı final yarışlarında da iyi bir performans sergileyen sporcumuz yine 6. sırayı aldı ve B Final listesine adını yazdırdı. B final yarışlarını 9. olarak tamamlayan Özge Uzar kategorisinde Dünya 18.si olarak yarışmayı  tamamladı.

K1 Genç Erkekeler 500M yarışlarında ülkemizi Abbas Anıl Şen temsil etti. 500M eleme serisini sergilediği iyi performansla 2. sırada tamamladı ve yarı finale kaldı. Yarı final yarışlarında da iyi bir performans sergileyen sporcumuz 4. sırada yer aldı ve B Final de yarışma hakkı elde etti. B Final yarışlarını ise sporcumuz 8. sırada tamamladı ve kategorisinde Dünya 17.si oldu.