• Kulübünüzde kürek, yelken ve kano branşları dışında diğer branşlarda sporcu kabul ediyor musunuz?

  Şişecam Spor Kulübü’nün bu 3 ana branşta faal şubeleri bulunmaktadır. Bu branşlara ilgi duyan diğer branş sporcuları bağlı bulundukları federasyon yönetmeliklerine uygun şekilde branş değiştirebilir ve kulübümüz sporcusu olabilirler. Ancak kulübümüzde faal olmayan bir branşta faaliyet gösteremezler.

 • Çocuğum kürek, yelken ve kano sporlarından birini öğrenmek istiyor. Ne yapmalıyım?

  Kulübümüz, devamlılığı olacak sporcularla ilgilenmektedir. Yaz ve kış kursu uygulamamız yoktur.

  Çocuğunuzun yüzmeyi bilmesi mecburidir. Dolayısıyla yüzme bilmeden başvurmanız zaman kaybı olacaktır.

  Çocuğunuzun fiziki durumuna göre branşlara ayrılmalar söz konusu olacağından öncelikle çocuğunuzu branş eğitmenlerimize getirerek bu konuyu netleştirmenizde yarar görüyoruz. Birden fazla branşa uygun fiziği olsa da önceliği çocuğunuzun istediği branşa verin. Başarının temeli istemektir.

  Kulübümüzde spora başlamadan evvel herhangi bir sağlık merkezinde gerekli kontroller yaptırılarak ‘’spor yapmaya uygundur’’ ibaresi bulunan sağlık belgesi alınmalıdır. Kulüp doktorumuz, belirli dönemlerde sporcuların gerekli sağlık kontrollerini yapmaktadır.

  Sağlık ve fiziki durumda sıkıntı yok ise, kulübümüzde bulunan başvuru formunun doldurulması ile kayıt alınmış olacaktır.

 • Çocuğum hangi seviyede bir eğitim almaktadır? İleriye dönük neler hedeflenmektedir?

  Şişecam Spor Kulübü olarak ilk 1-2 sene çocukların düzenli katılımı ile temel branş eğitimi verilmektedir. Gelişimleri düzenli olarak takip edilmekte ve ilerleyen dönemlerde  ulusal ve uluslararası yarışmalara hazırlık amacına yönelik  antrenman programı uygulanmaktadır.  Başarılı ve antrenman programına uyum sağlayan sporculara ulusal yarışmalara katılmaları için lisans çıkarılmaktadır.

 • Kayıt ücretiniz var mıdır?

  Kulübümüzün misyonu gereği sporcularımızdan bugüne kadar herhangi bir kayıt ücret talebi olmamıştır.

 • Kulübünüzde branşlarda spora başlama yaşı kaçtır? (Kürek, Yelken, Kano)

  Kürekte,
  Başlama yaşı kız ve erkeklerde 12-13, lisanslı sporcu olma yaşı minimum 12’dİr.
  Kanoda
  Başlama yaşı kız ve erkeklerde 9-13, lisanslı sporcu olma yaşı minimum 9’dur.
  Yelkende,
  Başlama yaşı kız ve erkeklerde 7-9, lisanslı sporcu olma yaşı minimum 7’dir.

 • Antrenmanlar hangi gün ve saatlerde yapılmaktadır?

  Hafta sonu ve hafta arası olmak üzere branşlara ve kategorilere göre antrenman sayıları değişiklik göstermektedir. Bu konuda branş antrenörleri  ile birebir görüşme yapmanızda yarar görmekteyiz.

 • Kulubünüze ulaşım nasıl olmaktadır?

  Kulubümüzün bünyesindeki servislerden herhangi bir ücret alınmamaktadır. Antrenman saatlerinde kulübümüzün servisleri belli ana noktalardan sporcuları alarak antrenman bitiminde tekrar aynı güzergahlarda bırakmaktadır. Sporcularımızın bu ana noktalara ulaşımları kendilerine aittir. İletişim sayfasında ayrıntılı ulaşım haritası yer almaktadır. İsteyen sporcular velilerinin eşliğinde kendi imkanlarıyla da kulübe ulaşım sağlayabilirler.

 • Sporcuların denizde güvenliği sağlanıyor mu? Kendi başlarına tekne ile antrenman yapmalarına izin verilir mi?

  Sporcular antrenman esnasında tam donanımlı antrenör botu ile takip edilir ve tecrübesine bakılmaksızın kesinlikle kendi başlarına antrenör gözetimi olmadan antrenman yapmalarına izin verilmez.

 • Kış aylarında antrenman yapılıyor mu?

  Yaz ve Kış aylarında hava ve su müsait oldukça su antrenmanlarına devam edilir. Olumsuz koşullarda ise salon antrenmanları ve teorik eğitimler yapılmaktadır.