Gelecek vaat eden genç sporcuların yatırımı ve desteği, sporumuzun devam eden başarısı için çok önemlidir ve amacımız, ülkemizin ve dünyanın önde gelen yetenekli sporcularının geliştirilmesine yardımcı olmaktır. Kano Yetenek Geliştirme Programında, sporcuları sadece seçkin performans gösterenler olmak için değil, aynı zamanda daha iyi sosyal ve kültürel özellikleri olan bireyler olmak için de geliştirme konusunda çalışmalar yapılmaktadır.

Rekabetçi sporun sadece madalya ve kupa başarısına endeksli bir oyun olmadığını biliyoruz. Yolumuzun her seviyesindeki katılım, nihayetinde hangi spor seviyesini başardıklarına bakılmaksızın, uzun vadede hevesli sporcularımız üzerinde önemli ölçüde olumlu bir etkiye sahip olabilecek bir dizi fırsat ve zorluk sunar.

Programımıza dahil olma, bir dizi fırsat, zorluk ve öğrenme etkinliği sunar. Programımızın bir parçası olmak her zaman kolay olmayacak, zor olacak ve sporculara talepte bulunacak şekilde tasarlanmıştır. Yetenek Programı, sporcuların suda ve karada gelişimini olumlu şekilde destekleyecektir. Bu nedenle, programımızın bir parçası olmanın iniş ve çıkışlarını kabul etmek önemlidir:

Fırsatlar:
• Önemli yaşam becerileri geliştirmeye yardımcı olur
• Uzun vadeli hedeflere ulaşmak için sebat etmeyi öğretir
• Sporcuların bağımsızlığını, sahiplenmelerini ve kendi gelişimlerine olan bağlılıklarını destekler ve teşvik eder
• Artan fiziksel zindelik ve zihinsel dayanıklılık
• İçsel Güven Geliştirir
• Akran ilişkilerini ve sosyal becerilerin inşasını güçlendirir.

Zorluklar:
• Programın tüm seviyelerinde herkes aynı oranda ilerleyemeyecektir
• Yetenek programında sporcuların yaklaşık % 10’u bir yarış takımını oluşturacaktır
• Antrenman hem sporcudan hem de ailesinden fedakârlık ve bağlılık gerektirir
• Antrenman ve yarışma finansal yatırım gerektirir , tüm finansmanı kulüp üstlenir.

Program Detayı:
09-12 yaş arasındaki sporcuların belirli fiziksel yeterlilikleri Kano Yetenek Geliştirme Programı sponsorumuz T. Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.’nin finansmanı ile desteklenmektedir. Programın en önemli amaçlarından biri, gençler ve 23 yaş altı kategorilerinde Milli Takım düzeyinde ve üst sıralarda yarışan yetenekli sporcuların sayısını artırmak.

Olimpiyat Oyunlarında madalya kazanmak için sporcular yetiştirmektir. Şu anda bir sporcunun dikkate alınması gereken minimum performans standardı, bir Gençler Dünya veya Avrupa Şampiyonasında ilk 10 içinde yer almasıdır.

Sporcuları dünyada en iyi ilk 10 standardına getirmek, Programdaki tüm hazırlık ve geliştirme ortamlarının nihayetinde başarmaya çalıştığımız performans seviyesidir.

Bizim sorumluluğumuz, sadece gelecek vaat eden sporcuları belirleme ve yetiştirme değil, aynı zamanda deneyimi herkes için olumlu ve ödüllendirici hale getirme yolunu yönetmektir. Bazı sporcuların dünya çapında performans gösterecekleri umulmaktadır, ancak bunu yapmayanlar için, gelişimlerini destekleyerek bir yetkinlik ve spor keyfi oluşturmayı, bir birey olarak sportif ve sosyal gelişimlerinde olumlu bir etki yaratmayı umuyor ve sizleri aramızda görmek istiyoruz.