Open/Close Menu Kano, Kürek ve Yelken Branşlarında gençliği yetiştirmek, spora yönlendirmek, spor terbiyesini beden ve ahlaki kabiliyetlerini geliştirmek, konusu ile ilgili çeşitli spor ve yarışmalar düzenlemek, düzenlenmiş olanlara iştirak etmek, amatör spor ile alakalı her yaştaki bireyin spor yapmalarını temin etmek, onları kötü alışkanlıklardan uzaklaşmayı sağlamaktır. Bu kapsamda, kürek, yelken ve kano dallarında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Durgunsu Kano Köyceğiz Belediyesi Orman Şehitleri Bahar Kupası ve Milli Takım Seçme Yarışları

Türkiye Kano Federasyonu tarafından 2022 yılı faaliyet programında yer alan “Durgunsu Kano Köyceğiz Belediyesi Orman Şehitleri Bahar Kupası ve Milli Takım Seçme Yarışları” 30 Mart – 01 Nisan 2022 tarihlerinde Muğla/Köyceğiz’de yapıldı. Kulübümüz 2 antrenör 5 sporcuyla yarışa katıldı.

Yarış sonuçlarına göre;

1000m Yıldız Erkekler

Ergün Vatan Baydemir 3.’lük

500m Büyük Kadınlar

Tuana Deniz 3.lük

200m Yıldız Erkekler

Ergün Vatan Baydemir 2.’lik

15 il, 27 kulüpten, 173 sporcunun mücadele ettiği ve TRT Spor Yıldız kanalının üç gün boyunca canlı yayınladığı yarışlarda, sporcularımız milli takımlara girebilmek için performanslarını sergilediler. Kulübümüz sporcuları 2 adet Bronz madalya, 1 adet gümüş madalya alarak toplamda 3 madalya kazandı.

Sporcumuz “Ergün Vatan Baydemir” 10 Nisan’da başlayacak olan Milli Takım Kampına seçilmiştir.

Antrenörlerimiz ve Sporcularımızı başarılarından dolayı tebrik ederiz, başarılarının devamını dileriz.

Şişecam Çayırova Spor Kulübü
01 Nisan 2022