Open/Close Menu Kano, Kürek ve Yelken Branşlarında gençliği yetiştirmek, spora yönlendirmek, spor terbiyesini beden ve ahlaki kabiliyetlerini geliştirmek, konusu ile ilgili çeşitli spor ve yarışmalar düzenlemek, düzenlenmiş olanlara iştirak etmek, amatör spor ile alakalı her yaştaki bireyin spor yapmalarını temin etmek, onları kötü alışkanlıklardan uzaklaşmayı sağlamaktır. Bu kapsamda, kürek, yelken ve kano dallarında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Şişecam Çayırova Spor Kulübü Deniz Kanosunda 2014 Türkiye Şampiyonu

Deniz Kanosu Türkiye Şampiyonası 18-19 Ekim 2014 tarihleri arasında Muğla Marmaris’in Turunç beldesinde yapıldı.

23 kulüpten yaklaşık 70 sporcunun yarıştığı şampiyona baştan sona çekişmeli geçen yarışlara ve renkli görüntülere sahne oldu. Yarışma sonuçlarına damga vuran kulüp Şişecam Çayırova Spor Kulübü oldu.

Şampiyonanın ilk gününde yapılan 1000 m. Erkekler yarışlarında Altın Madalyaya uzanan isim kulübümüz sporcusu Bülent ÇEVİK, aynı mesafede bayanlarda Altın madalya alan sporcu da yine kulübümüz sporcusu Damla GÜLDOĞAN oldu. Bu ikili aynı mesafede Mix yarışlarında da altın madalyaya ulaşınca, iki günlük yarışlar sonucunda birincilik kupasını alan kulüp de Şişecam Çayırova Spor Kulübü oldu. Bu kupa ile kulübümüz sporcuları Deniz Kanosunda arka arkaya 4. Defa Türkiye Şampiyonu olmuşlardır.

CategoryGenel, Kano